Новости

No 22. jūlija līdz 26. jūlijam uz laiku tiks atslēgta siltumenerģija Zilokalnu pr. 16, Ogrē

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka sakarā ar siltumtīklu rekonstrukcijas darbiem  no š.g. 22. jūlija laikā no plkst. 08:00 līdz š.g. 26. jūlijam plkst. 23:00 būs siltumenerģijas padeves atslēgums (nebūs karstā ūdens/apkures) daudzdzīvokļu dzīvojamajai mājai

Zilokalnu prospektā 16, Ogrē.

Visu ziņu skatīt šeit

Ogres novada pašvaldības aģentūra “Ogres komunikācijas” informē par ūdens rezervuāru dezinfekciju

Informējam, ka Ogres pilsētā periodā no 2024. gada 3. jūlija līdz 9. jūlijam ūdenim iespējams neliels hlora aromāts, jo tiks veikta dzeramā ūdens rezervuāru dezinfekcija. Ņemot vērā, ka hlora koncentrācija ir nebūtiska un nepārsniegs  pieļaujamās normas, ūdeni var lietot uzturā un sadzīvē. Aģentūra aicina ūdeni pirms lietošanas uzturā novārīt!

Informāciju sagatavoja Ogres novada pašvaldības aģentūra “Ogres komunikācijas”

Visu ziņu, lūdzu, skatīt šeit

No novembra tiks atvieglota lēmumu pieņemšanu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās

Saeima š.g. 30. maija sēdē galīgajā lasījumā apstiprināja grozījumus Dzīvokļa īpašuma likumākas atvieglos lēmumu pieņemšanas procedūru daudzdzīvokļu ēkās, tādējādi nodrošinot efektīvāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanu, kā arī veicinot dzīvokļu īpašnieku iespējas lemt par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu ēkās. Grozījumi likumā stāsies spēkā š.g. 1. novembrī, kas saistīts ar nepieciešamību pilnveidot Būvniecības informācijas sistēmas funkcionalitāti, nodrošinot tās atbilstību Dzīvokļa īpašuma likumā veikto grozījumu saturam.

Daudzīvokļu ēku pārvaldība un būtisku lēmumu pieņemšana, piemēram, par ēku atjaunošanas projektu uzsākšanu, bieži atduras pret nepārvaramu šķērsli – lielākās iedzīvotāju daļas nevēlēšanos uzņemties atbildību par savu īpašumu. Tādēļ mūsu mērķis ir atvieglot atbildīgās iedzīvotāju daļas iespējas pieņemt daudzīvokļu ēku uzturēšanai un atjaunošanai būtiskus lēmumus, tā veicinot Latvijas dzīvojamā fonda kvalitātes uzlabošanu un energoefektivitāti. Saeimas pieņemtie likuma grozījumi ir svarīgs solis šajā virzienā,” uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Kā zināms, dzīvokļu īpašnieku kopība par savā kompetencē esošajiem jautājumiem lēmumus var pieņemt vairākos veidos - dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē; aptaujas veidā, nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci; vai citādi, savstarpēji vienojoties.

Visu ziņu lasīt šeit

Apstiprināts jauns siltumenerģijas tarifs no š. g. 1. jūnija

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators)  š. g. 16. maijā ir apstiprinājusi SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu, kas būs spēkā no 2024. gada 1. jūnija. Jaunā tarifa izmaiņas saistītas ar iepirktās dabasgāzes cenas, to komponenšu un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām.

SIA “Ogres Namsaimnieks” ir divdaļīgs siltumenerģijas tarifs, kas sastāv no mainīgās maksas un pastāvīgās (jaudas) maksas. Saskaņā ar Regulatora lēmumu, mainīgā maksa no 2024. gada 1. jūnija būs 51,68 EUR/MWh (bez PVN), bet no 1. novembra tā būs 56,62 EUR/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas tarifa pastāvīgā (jaudas) maksasaglabājas 26,77 tūkst. EUR/MW gadā. Ņemot vērā, ka katru gadu tiek aktualizēti siltumenerģijas patēriņa dati klientiem par pēdējiem 3 gadiem, ir aktualizēta informācija par klientu pieprasītajām siltumenerģijas jaudām.

Visu ziņu, lūdzu, lasīt šeit

EKO Dienas’2024 24., 25.un 26.aprīlī

24., 25.un 26.aprīlī EKO Dienu ietvaros atkritumu apsaimniekotājs „Ķilupe” piedāvā iespēju ērti un bez maksas atbrīvoties no nolietotas elektrotehnikas, makulatūras, stikla iepakojuma, baterijām, akumulatoriem un tīra, atkārtotai lietošanai derīga apģērba un apaviem.

Eko Dienu laikā no iedzīvotājiem bez maksas tiks pieņemta:

 • makulatūra - avīzes, žurnāli, grāmatas;
 • stikla iepakojums - tukšas stikla burkas un pudeles;
 • sadzīves elektrotehnika – televizori, ledusskapji, gāzes plītis, veļasmašīnas, trauku mazgājamās mašīnas, datori un monitori, radioaparāti, mūzikas centri, magnetolas, telefoni, putekļusūcēji, gludekļi, fēni, tējkannas, blenderi un cita mazā virtuves sadzīves tehnika, mobilie telefoni un to lādētāji utt. Atgādinām, ka nolietotās elektropreces nedrīkst būt izjauktas;
 • baterijas un akumulatori;
 • tīrs, atkārtotai lietošanai derīgs apģērbs un apavi - krekli, bikses, jakas, kleitas, svārki, mēteļi, cimdi, cepures, apavi (pāris!!!), 
 • mājas tekstils (aizkari, segas, palagi, galdauti, u.c.); visam jābūt iepakotam stingri aizsietā maisā, lai netiek mitrums.

Pakalpojumu līdz 19.aprīlim jāpiesaka pa tālruni 29104053 vai 65071222, kā arī sūtot e-pastu ar pieteikumu „EKO Diena” uz kilupe@gmail.com.

Plašāku informāciju, lūdzu, skatīt šeit: https://www.kilupe.lv/jaunumi/params/post/4465841/eko-dienas2024

Par rēķinu apmaksu “Maxima” veikalos

No 01.01.2024. SIA MAXIMA Latvija komisijas maksa par viena rēķina apmaksu būs 0.59€.

Vairāk informācijas par rēķinu apmaksu “Maxima” veikalos šeit.

Atkritumu apsaimniekošana ar 2024. gadu kļūs dārgāka

No 2024. gada 1. janvāra par teju 16% pieaugs dabas resursu nodokļa (DRN) likme sadzīves atkritumu apglabāšanai — līdzšinējo 95 eiro par tonnu vietā būs jāmaksā 110 eiro.

DRN, kas saistīts ar nešķiroto sadzīves atkritumu apglabāšanu, tiek pārskatīts un pakāpeniski paaugstināts jau kopš 2021. gada. Turklāt paredzēts, ka šīs likmes paaugstināšana notiks arī 2025. un 2026. gadā, ik gadu to paaugstinot par 10 eiro tonnā.

DRN likme lielā mērā ir politikas instruments, lai stimulētu atkritumu šķirošanu visā Latvijas sabiedrībā, jo šķirotā iepakojuma (plastmasas, papīra un stikla) apsaimniekošana ir un būs bez maksas, savukārt bioloģiski noārdāmo jeb BIO atkritumu izvešana ir maksas pakalpojums.

Izmaiņas ir pakārtotas Latvijas vides politikai un Eiropas Savienības Zaļā kursa mērķiem, to vēstījums ir diezgan tiešs — tiem, kuri nešķiro, atkritumu apsaimniekošana kļūs aizvien dārgāka. Rēķinus var mazināt šķirojot, jo gan dalīti šķiroto iepakojumu, gan stikla iepakojuma atkritumus apsaimniekotāji izved bez maksas.

Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi izmantot šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumus, kuros bez maksas var nodot iepriekš sašķirotus atkritumus. Informāciju par atkritumu veidiem un laukumiem lūdzu skatīt šeit => https://www.kilupe.lv/pakalpojumi/skiroto-atkritumu-apsaimniekosana/skiroto-atkritumu-savaksanas-laukumi/

Izmaiņas DRN skar visu Latvijas atkritumu apsaimniekotāju nozari, kā rezultātā atkritumu apsaimniekošanas maksa pieaugs arī gala patērētājiem. Savukārt šķirojot, iedzīvotāji savus atkritumu apsaimniekošanas rēķinus var samazināt.

Visu ziņu lasīt šeit

Kur nodot vieglo automašīnu riepas?

Autoriepu maiņas bums pavasarī, kā arī rudeņos ikreiz aktualizē mūžseno apkārtējās vides aizsardzības jautājumu, jo bezatbildīgi ļautiņi, diemžēl, nolietotās riepas izmet ceļmalās, sadzīves atkritumu savākšanas vietās un pat mežos.

Vieglo automašīnu riepas var nodot šādos šķiroto atkritumu savākšanas laukumos:

Adrese:OGRE
Akmeņu iela 43B 
 LIELVĀRDE
Dravnieku iela 9C
SKRĪVERI
Birzes iela 2A
 KOKNESE, Paugu iela 1D
Darba laiks:Darba dienās no plkst. 10:00 līdz 19:00Brīvdienās un svētku dienās no plkst. 10:00 līdz 16:00Pr., Sv. un svētku dienas – slēgtsOtr., Tr. – no plkst. 10:00 līdz 14:00
Cet. – no plkst. 14:00 līdz 19:00Pk., Se. – no plkst. 10:00 līdz 15:00
 Pr., Sv. un svētku dienas – slēgtsOtr., Tr. – no plkst. 10:00 līdz 18:00Cet. – no plkst. 12:00 līdz 20:00Pk., Se. – no plkst. 10:00 līdz 18:00Pr., Tr., Sv. un svētku dienas – slēgtsOtr. – no plkst. 10:00 līdz 18:00Cet. – no plkst. 11:00 līdz 19:00Pk., Se. – no plkst. 10:00 līdz 18:00
Cena:2,00 EUR (t.sk. PVN) par vienas riepas nodošanu2,00 EUR (t.sk. PVN) par vienas riepas nodošanu4,00 EUR (t.sk. PVN) par vienas riepas nodošanu4,00 EUR (t.sk. PVN) par vienas riepas nodošanu

Kontakti: tālruņa numurs 29104053,  e-pasts: kilupe@gmail.com

Atceries!

 • Par sava transportlīdzekļa riepu nodošanu utilizācijai katrs ir atbildīgs pats, un no tām likumiski atbrīvoties ir katra autovadītāja pienākums.
 • Riepas aizliegts izmest sadzīves atkritumu konteineros vai atstāt pie tiem!
 • Iedzīvotāji, kuri neatļauti atstāj nolietotās automašīnu riepas dzīvojamās mājas iekšpagalmos vai konteineru laukumos, riskē ar naudas sodu. Fiziskām personām var tikt piemērots naudas sods līdz 350 eiro, juridiskām personām – līdz 1400 eiro. Administratīvais sods pārkāpēju neatbrīvo no pienākuma novērst pārkāpumu un atlīdzināt nodarītos zaudējumus.
1. novembrī stāsies spēkā jaunais siltumenerģijas tarifs

SIA “Ogres Namsaimnieks” atgādina, kaSPRK  š. g. 21. septembrī ir apstiprinājusi jaunu SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu uz periodu no 2023. gada 1. novembra līdz 2024. gada 31. oktobrim[i]. Jaunajā tarifa projektā ir aktualizētas izmaksas siltumapgādes pakalpojuma nodrošināšanai.

SIA “Ogres Namsaimnieks” ir divdaļīgs siltumenerģijas tarifs, kas sastāv no mainīgās maksas un jaudas maksas. Mainīgā maksa no 2023. gada 1. novembra būs 69,14 EUR/MWh (bez PVN), savukārt jaudas maksa būs 26,77 tūkst. EUR/MW gadā.

SPRK Padomes lēmumā secināts, ka tarifa projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

Visu ziņu lasīt šeit

Ogres novada iedzīvotāji varēs nodot autoriepas bez maksas

Ogres novada iedzīvotāji no 2023. gada 01. novembra līdz 08. novembrim varēs bez maksas atbrīvoties no nolietotajām vieglo automašīnu riepām, nododot tās atkritumu apsaimniekotāja “Ķilupe” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Ogrē, Akmeņu ielā 43B.

Akcijas periodā no vienas automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu (četras vieglo automašīnu riepas). Iebraucot šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, tiks reģistrēts automašīnas numurs.

Pārējā laikā šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos un citur vieglo automašīnu riepas iespējams nodot par samaksu.

Tāpat šajos laukumos iespējams nodot izlietotus svina un cita veida akumulatorus, visu veida baterijas, eļļas filtrus un smēreļļas.

Nolietotās automašīnu riepas bez maksas tiks pieņemtas no 2023. gada 01.novembra līdz 08.novembrim (ieskaitot) “Ķilupe” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā:

OGRĒ, AKMEŅU IELĀ 43B

Darba laiks: Darba dienās 10.00–19.00,

brīvdienās un svētku dienās 10.00–16.00.

Plašāku informāciju, lūdzu, skatīt šeit

Informācija par siltumenerģijas tarifu

SIA “Ogres Namsaimnieks” atgādina, ka š. g. 1. oktobrī stāsies spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (turpmāk – SPRK) apstiprināts SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifs (mainīgā maksa 98,84 EUR/MWh (bez PVN)). Šīs tarifa izmaiņas saistītas ar iepirktās siltumenerģijas, kas ražota no šķeldas, cenu izmaiņām.

Vienlaikus informējam, ka SPRK  š. g. 21. septembrī ir apstiprinājusi jaunu SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu uz periodu no 2023. gada 1. novembra līdz 2024. gada 31. oktobrim[i]. Jaunajā tarifa projektā ir aktualizētas izmaksas siltumapgādes pakalpojuma nodrošināšanai.

SIA “Ogres Namsaimnieks” ir divdaļīgs siltumenerģijas tarifs, kas sastāv no mainīgās maksas un jaudas maksas. Mainīgā maksa no 2023. gada 1. novembra būs 69,14 EUR/MWh (bez PVN), savukārt jaudas maksa būs 26,77 tūkst. EUR/MW gadā.

SPRK Padomes lēmumā secināts, ka tarifa projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

Visu ziņu, lūdzu, skatīt šeit

Apstiprināts jauns siltumenerģijas tarifs no š. g. 1. oktobra

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – SPRK)  š. g. 14. septembrī ir apstiprinājusi SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu, kas būs spēkā no 2023. gada 1. oktobra. Jaunā tarifa izmaiņas saistītas ar iepirktās siltumenerģijas, kas ražota no šķeldas, cenu izmaiņām.

SIA “Ogres Namsaimnieks” ir divdaļīgs siltumenerģijas tarifs, kas sastāv no mainīgās maksas un jaudas maksas. Mainīgā maksa no 2023. gada 1. oktobra būs 98,84 EUR/MWh (bez PVN), bet līdz 1. oktobrim tā ir 117,42 EUR/MWh (bez PVN).

Apstiprinātā siltumenerģijas gala tarifa siltuma jaudas maksa saglabājas 24,54 tūkst. EUR/MW gadā.

Ar 1. oktobri mainās PA “Ogres komunikācijas” ūdensapgādes kanalizācijas pakalpojumu tarifi

Ar 2023. gada 1. oktobrī stāsies spēkā Ogres novada pašvaldības domes sēdē 2023. gada 31. augustā izdotie Ogres novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 20/2023 “Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs”.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs par 1 kubikmetru ūdens ir 0,96 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa); kanalizācijas pakalpojumu tarifs par 1 m kubikmetru  notekūdeņu ir 2,03 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa).

Visa ziņa: https://www.ogresnovads.lv/lv/jaunums/ar-1-oktobri-mainas-pa-ogres-komunikacijas-udensapgades-kanalizacijas-pakalpojumu-tarifi

No 4. līdz 11. septembrim siltumenerģijas padeves atslēgums Zilokalnu pr.16, Ogrē

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka sakarā ar siltumtīklu rekonstrukciju no š. g. 4. septembra plkst. 8:00 līdz 11. septembra plkst. 17:00 būs siltumenerģijas padeves atslēgums (nebūs karstā ūdens / apkures) Zilokalnu prospektā 16, Ogrē.

SIA “Ogres Namsaimnieks” atvainojas par sagādātajām neērtībām!

Profilaktiskie pasākumi dzīvokļu īpašumos Legionella spp. baktēriju izplatības ierobežošanai

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.906 Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi 18.punktu, informējam par individuāli veicamajiem profilaktiskajiem pasākumiem dzīvokļu īpašumos Legionella spp. baktēriju izplatības ierobežošanai.

Ar Legionellām nevar inficēties dzerot ūdeni vai mazgājoties vannā, bet būtisks riska faktors ir duša, jo inficētā ūdens pilieni nokļūst gaisā un tiek ieelpoti.

 Lai izvairītos no inficēšanās, karstā un aukstā ūdens sistēmās nepieciešams nodrošināt apstākļus, kas kavētu legionellu savairošanos: 

 • jāseko tam, lai aukstā ūdens temperatūra visās izplūdes vietās būtu zem +20○C, bet karstā ūdens – virs +50○C (šāda temperatūra būtu jāsasniedz, notecinot ūdeni aptuveni vienu minūti ilgi), un tā cirkulācija būtu nodrošināta visā karstā ūdens sistēmā; 
 • karstā ūdens cauruļvadus ieteicams aplikt ar izolācijas materiāliem, ja tie atrodas pārāk tuvu aukstā ūdens cauruļvadiem; 
 • vispārīgi jānovērš situācijas, kad ūdens apgādes sistēmā rodas ūdens sastāvēšanās, kas veicina bioplēves augšanu. Vismaz reizi nedēļā dažas minūtes jātecina karstais un aukstais ūdens tajos krānos un dušās, kas tiek reti izmantotas. Tā jārīkojas arī ikreiz pirms ūdens lietošanas pēc ilgstošākas prombūtnes; 
 • nepieciešams regulāri veikt dušu uzgaļu tīrīšanu no organiskā un neorganiskā aplikuma, kā arī tās dezinficēt, izmantojot hloru saturošus sadzīves dezinfekcijas līdzekļus, vai ieliekot verdošā ūdenī; 
 • ilgi nelietoti dušu un krānu uzgaļi jāmazgā un jātīra, izmantojot hloru saturošus dezinfekcijas līdzekļus; 
 • telpās izmantotiem gaisa mitrinātājiem jābūt brīviem no organiskā un neorganiskā aplikuma, un tajos jāizmanto tikai tīrs un ikdienas svaigi ieliets ūdens, kas ir novārīts un atdzesēts. Vienreiz nedēļā vajadzētu rūpīgi iztīrīt mitrinātāja iekšpusi, izmantojot piemērotu tīrīšanas līdzekli saskaņā ar ražotāja norādījumiem; 
 • atbilstoši lietošanas instrukcijai, bet ne retāk kā divas reizes gadā, jāiztīra un jādezinficē gaisa kondicionēšanas sistēmas, bet ūdens sildītāji (boileri) – ne retāk kā reizi gadā.    

Plašāka informācija Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē:

https://www.spkc.gov.lv/lv/legioneloze?utm_source=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

Profilaktiskie pasākumi dzīvokļu īpašumos Legionella spp. baktēriju izplatības ierobežošanai

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.906 Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi 18.punktu, informējam par individuāli veicamajiem profilaktiskajiem pasākumiem dzīvokļu īpašumos Legionella spp. baktēriju izplatības ierobežošanai.

Ar Legionellām nevar inficēties dzerot ūdeni vai mazgājoties vannā, bet būtisks riska faktors ir duša, jo inficētā ūdens pilieni nokļūst gaisā un tiek ieelpoti.

Lai izvairītos no inficēšanās, karstā un aukstā ūdens sistēmās nepieciešams nodrošināt apstākļus, kas kavētu legionellu savairošanos:

 • jāseko tam, lai aukstā ūdens temperatūra visās izplūdes vietās būtu zem +20○C, bet karstā ūdens – virs +50○C (šāda temperatūra būtu jāsasniedz, notecinot ūdeni aptuveni vienu minūti ilgi), un tā cirkulācija būtu nodrošināta visā karstā ūdens sistēmā;
 • karstā ūdens cauruļvadus ieteicams aplikt ar izolācijas materiāliem, ja tie atrodas pārāk tuvu aukstā ūdens cauruļvadiem;
 • vispārīgi jānovērš situācijas, kad ūdens apgādes sistēmā rodas ūdens sastāvēšanās, kas veicina bioplēves augšanu. Vismaz reizi nedēļā dažas minūtes jātecina karstais un aukstais ūdens tajos krānos un dušās, kas tiek reti izmantotas. Tā jārīkojas arī ikreiz pirms ūdens lietošanas pēc ilgstošākas prombūtnes;
 • nepieciešams regulāri veikt dušu uzgaļu tīrīšanu no organiskā un neorganiskā aplikuma, kā arī tās dezinficēt, izmantojot hloru saturošus sadzīves dezinfekcijas līdzekļus, vai ieliekot verdošā ūdenī;
 • ilgi nelietoti dušu un krānu uzgaļi jāmazgā un jātīra, izmantojot hloru saturošus dezinfekcijas līdzekļus;
 • telpās izmantotiem gaisa mitrinātājiem jābūt brīviem no organiskā un neorganiskā aplikuma, un tajos jāizmanto tikai tīrs un ikdienas svaigi ieliets ūdens, kas ir novārīts un atdzesēts. Vienreiz nedēļā vajadzētu rūpīgi iztīrīt mitrinātāja iekšpusi, izmantojot piemērotu tīrīšanas līdzekli saskaņā ar ražotāja norādījumiem;
 • atbilstoši lietošanas instrukcijai, bet ne retāk kā divas reizes gadā, jāiztīra un jādezinficē gaisa kondicionēšanas sistēmas, bet ūdens sildītāji (boileri) – ne retāk kā reizi gadā.

Plašāka informācija Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē:

https://www.spkc.gov.lv/lv/legioneloze?utm_source=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

Vairāk nekā 60 atkritumu šķirošanas laukumos varēs bez maksas nodot veco elektrotehniku un laimēt balvas

Lai veicinātu savu laiku nokalpojušās elektrotehnikas šķirošanu un nodošanu otrreizējā pārstrādē, Latvijas Zaļais punkts kopā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia vide”, SIA "ĶILUPE", kā arī “Tet” no šā gada 19.aprīļa līdz 21.maijam visā Latvijā īsteno kampaņu “Vislatvijas elektro talka”. Kampaņas laikā iedzīvotāji aicināti uzkrāto tehniku nogādāt uz vairāk nekā 60 atkritumu šķirošanas laukumiem visā Latvijā. Ikviens, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē par paša izvēlētu balvu – jaunu telefonu, televizoru, kafijas automātu, “Tet” dāvanu karti 100 eiro vērtībā vai “Maxima Latvija” dāvanu karti 200 eiro vērtībā.Kampaņā “Vislatvijas elektro talka” iedzīvotāji aicināti pārskatīt savus elektrotehnikas krājumus un atbrīvoties no liekā , to bez maksas nododot kādā no vairāk nekā 60 atkritumu šķirošanas laukumiem. Iedzīvotāji atkritumu šķirošanas laukumos var nodot gan lielo sadzīves tehniku, piemēram, ledusskapjus, veļas mazgājamās mašīnas, plītis, televizorus, gan arī mazo tehniku – fēnus, mikserus, blenderus, gludekļus un cita veida iekārtas. Visai nododamajai tehnikai jābūt neizjauktai, lai novērstu kaitīgo detaļu nonākšanu vidē.

Ikvienam kampaņas dalībniekam, kurš nodos kādu iekārtu, būs iespēja piedalīties izlozē par paša izvēlētu balvu – jaunu telefonu, televizoru, kafijas automātu, “Tet” dāvanu karti 100 eiro vērtībā vai “Maxima Latvija” dāvanu karti 200 eiro vērtībā. Vienā atkritumu šķirošanas laukuma apmeklējuma reizē var reģistrēties izlozei par vienu balvu. Izloze atbilstoši balvu kategorijām notiks un rezultāti tiks paziņoti 5.jūnijā, tos publicējot ”Eco Baltia vide” mājas lapā www.ecobaltiavide.lv.
Kampaņa norisināsies šādos SIA "ĶILUPE" šķirošanas laukumos:

Par aizsargātā lietotāja atbalstu dzīvojamo māju Mednieku ielā 19 un 24 iedzīvotājiem

Enefit SIA ir uzsācis aizsargāto lietotāju atlaižu piemērošanu elektroenerģijai privātpersonām, t.sk., privātpersonām, kurām elektroenerģijas norēķins notiek ar apsaimniekotāju.

Aizsargātā lietotāja atbalstu elektrības rēķiniem ir tiesības saņemt:

Daudzbērnu ģimenei – 20 EUR

Trūcīgai vai maznodrošinātai ģimenei – 15 EUR

Ģimenei, kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti – 15 EUR

Personai ar I invaliditātes grupu vai tās aizgādnim – 15 EUR

Atlaides saņemšanai, iedzīvotājiem, kas atbilst kādam no augstākminētajiem statusiem, ir jāaizpilda pieteikums - SIA “Senču nami” birojā vai elektroniski (aizpildot uz e-pastiem nosūtīto formu).

Jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt uz tālruni 26176371 (Aija) vai rakstīt uz e-pastu: aija@sencunami.lv

Mednieku 24 karstā ūdens padeves pārtraukums

Ceturtdien, 30.03.2023., no plkst.9.00 Mednieku 24 nebūs karstā ūdens (tiks mainīts karstā ūdens regulators).

Pēc ūdens padeves atjaunošanas iespējams saduļķojums.

Ogrē no 10.04.2023. līdz 16.04.2023. bez maksas varēs nodot nolietotās automašīnu riepas

Lai veicinātu iedzīvotāju atbildību un uzlabotu pieejamību pareizai nolietotu riepu utilizācijai, AS “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “3R’’ un SIA “Ķilupe” rīko vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kur būs iespējams bez maksas nodot nolietotās riepas. 

Nolietotās automašīnu riepas bez maksas tiks pieņemtas SIA “Ķilupe” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos:

●        No 10.04.2023. līdz 16.04.2023. OGRĒ, AKMEŅU IELĀ 43B
Darba laiks: Darba dienās 10.00–19.00,
brīvdienās un svētku dienās 10.00–16.00.

Akcijas periodā no vienas automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu (četras vieglo automašīnu riepas). 

Pārējā laikā šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos un citur vieglo automašīnu riepas iespējams nodot par samaksu. Tāpat šajos laukumos iespējams nodot izlietotus svina un cita veida akumulatorus, visu veida baterijas, eļļas filtrus un smēreļļas. Laukumu saraksts pieejams šeit: https://bit.ly/skirosanas-laukumi

Plašāka informācija: šeit

Plānotas izmaiņas SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas tarifā

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka š. g. 5. janvārī iesniedza izskatīšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jaunu siltumenerģijas tarifa projektu, kurā aktualizētas izmaksas siltumapgādes pakalpojuma nodrošināšanai. Plānotās izmaiņas tarifa mainīgajai maksai no 117,42 uz 117,33 (ar neparedzētajām izmaksām) EUR/MWh (bez PVN), pastāvīgajai maksai no 24,54 uz 25,35 tūkst. EUR/MW gadā (bez PVN). Tiek plānots, ka jaunais tarifs stāsies spēkā š. g. 1. maijā.

Visu ziņu lasīt šeit

Par valsts atbalstu energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumam

Informējam, ka ikmēneša rēķinos ir piemērots valsts atbalsts energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma daļējai kompensācijai.

Atbalsts ir piešķirts un piemērots Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā noteiktajā apmērā gan OIK un sadales sistēmas pakalpojumu maksai, gan dabasgāzei, gan centralizētās siltumapgādes pakalpojuma maksai.

Dzīvojamajām mājām Zilokalnu pr.16 un Mednieku ielā 19, Ogrē par periodu 01.12.2022. – 31.12.2022. SPRK apstiprinātā siltumenerģijas tarifa mainīgā maksa 117.42 EUR/MWh, piemērotā atlaide 30.85 EUR/MWh. Atlaide tiek piemērota tikai mājsaimniecībām un tiek kompensēta no valsts budžeta līdzekļiem. Rēķinos ir piemērots gala tarifs (ar atlaidi).

Palašāka informācija par atbalsta apmēru pieejama Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā.

Apstiprināts jauns siltumenerģijas tarifs no š. g. 1. decembra

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – SPRK)  š. g. 17. novembrī ir apstiprinājusi SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu, kas būs spēkā no 2022. gada 1. decembra līdz 2023. gada 30. aprīlim. Jaunā tarifa izmaiņas saistītas ar iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām.

SIA “Ogres Namsaimnieks” ir divdaļīgs siltumenerģijas tarifs, kas sastāv no siltumenerģijas komponentes un jaudas maksas. Jaunā siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponente ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti no 2022. gada 1. decembra līdz 2023. gada 30. aprīlim būs 117,42 EUR/MWh (bez PVN), bet ar valsts atbalstu mājsaimniecībām šī siltumenerģijas komponente līdz 2023. gada 30. aprīlim ir 86,57 EUR/MWh (bez PVN).

Apstiprinātā siltumenerģijas gala tarifa siltuma jaudas maksa saglabājas 24,54 tūkst. EUR/MW gadā. Sakarā ar jauna objekta pieslēgšanu kopējai siltumapgādes sistēmai visiem klientiem no š. g. 1. decembra nedaudz samazināsies siltuma jaudas pastāvīgā gada maksa. 

Plašāku informāciju, lūdzu, skatīt šeit

Akcijas laikā Ogrē no 07.11.2022. līdz 13.11.2022 bez maksas varēs nodot nolietotās automašīnu riepas

AS “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “3R’’, SIA “ĶILUPE’’ un Ogres SIA "Marss" vides akcijas “Dod riepām otru dzīvi” laikā aicina autovadītājus vairākos šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos – Lielvārdē, Ogrē, Skrīveros un Koknesē – bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas.

Akcijas periodā viens iedzīvotājs varēs nodot līdz pat četrām vieglo automašīnu riepām. 

Nolietotās automašīnu riepas bez maksas tiks pieņemtas SIA “ĶILUPE” un Ogres SIA "Marss" šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos.

 • No 07.11.2022. līdz 13.11.2022. OGRĒ, AKMEŅU IELĀ 43B

Darba laiks: Darba dienās 10.00–19.00, brīvdienās un svētku dienās 10.00–16.00.

Pārējā laikā šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos vieglo automašīnu riepas iespējams nodot par samaksu.

Plašāka informācija šeit

Apstiprināts jauns siltumenerģijas tarifs no š. g. 15. oktobra

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – SPRK)  š. g. 12. oktobrī ir apstiprinājusi SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu, kas ir spēkā no 2022. gada 15. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim. Jaunā tarifa izmaiņas saistītas ar siltumapgādes pakalpojuma nodrošināšanas izmaksu aktualizēšanu.

SIA “Ogres Namsaimnieks” ir divdaļīgs siltumenerģijas tarifs, kas sastāv no siltumenerģijas komponentes un jaudas maksas. Jaunā siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponente ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti no 2022. gada 15. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim ir 110,00 EUR/MWh (bez PVN), bet ar valsts atbalstu mājsaimniecībām šī siltumenerģijas komponente līdz 2023. gada 30. aprīlim ir 82,87 EUR/MWh (bez PVN).

Apstiprinātā siltumenerģijas gala tarifa siltuma jaudas maksa ir palielinājusies no 21,70 uz 24,54 tūkst. EUR/MW gadā. Siltumenerģijas patērētāji ar savas ēkas pieprasīto siltumenerģijas jaudu var iepazīties SIA “Ogres Namsaimnieks” mājas lapas www.ogresnamsaimnieks.lv sadaļā “Pakalpojumi – Siltumapgāde”.

Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu SIA “Ogres Namsaimnieks” iesniedza SPRK š. g. 30. septembrī, un  SPRK to apstiprināja paātrinātā kārtībā uz laika periodu no 2022. gada 15. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Visu ziņu, lūdzu, skatīt šeit

Apstiprināts jauns siltumenerģijas tarifs no š.g. 1. oktobra

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apstiprinājusi SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu, kas stāsies spēkā 01.10.2022. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām.

SIA “Ogres Namsaimnieks” ir divdaļīgs siltumenerģijas tarifs, kas sastāv no siltumenerģijas komponentes un jaudas maksas. Jaunā siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponente ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti no 01.10.2022. būs 108,95 EUR/MWh (bez PVN). Siltumenerģijas gala tarifa siltuma jaudas maksa ir 21,7 tūkst. EUR/MW gadā, kas saglabājas līdzšinējā apmērā.

No 01.10.2022. līdz 30.04.2023. ir paredzēts valsts atbalsts, kas sadārdzinājumu daļēji kompensēs.

Plašāka informācija:

Apstiprināts jauns siltumenerģijas tarifs no š. g. 1. oktobra

Skaidrojums par SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas tarifa izmaiņām

Mednieku 24, ceturtdien, 18.08.2022.,no plkst.8.00 – 17.00 nebūs ūdens

Sakarā ar aukstā ūdensvada posma maiņu, ceturtdien, 18.08.2022. no plkst.8.00 – 17.00 nebūs aukstais un karstais ūdens.

Pēc ūdens padeves atjaunošanas iespējams saduļķojums.

Nekrāj radioaktīvus priekšmetus - Valsts vides dienests aicina tos nodot bez maksas
RDC_kampaņa

No 10.augusta līdz 10.oktobrim, Valsts vides dienests (VVD) vēsturiski radioaktīvo priekšmetu nodošanas kampaņas ietvaros aicina sabiedrību bez maksas nodot vēsturiski radioaktīvos priekšmetus drošai to apsaimniekošanai. VVD Radiācijas drošības centrs kampaņu organizē ar mērķi informēt sabiedrību par to, kādi vēsturiskie priekšmeti var būt radioaktīvi, kādi ir iespējamie radiācijas riski, saskaroties ar šiem priekšmetiem, un kā pareizi rīkoties, ja šādi priekšmeti nonāk iedzīvotāju rīcībā.

VVD aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību vēsturiskiem priekšmetiem, kas atrodas mājās, garāžās un šķūnīšos. Nereti seni, vēsturiski priekšmeti var būt radioaktīvi - piemēram, pulksteņi un kompasi ar rādija krāsu, vēsturiskie militārie priekšmeti (mērskalas, slēdži, aviācijas mērinstrumenti, kuģu pulksteņi) ar rādija krāsu, dūmu detektori ar plutoniju u.c.

Pēdējo gadu laikā visvairāk no šādiem vēsturiski radioaktīvajiem priekšmetiem ir atrasti  radionuklīdus saturošie dūmu detektori, kas tikuši izvietoti galvenokārt rūpnieciskās ēkās, kā arī militārie priekšmeti, kuri Latvijas mājsaimniecībās bieži vien nonāk kā vēsturiskais mantojums suvenīru veidā un joprojām ir atrodami arī krāmu un kolekcionāru tirdziņos.

Radioaktīvus avotus vai priekšmetus, kuriem pievienoti radioaktīvi materiāli ar mērķi uzlabot to īpašības, iedzīvotāji var atpazīt, ja uz šiem priekšmetiem ir radiācijas brīdinājuma zīmes vai marķējums. Ja vizuālu norāžu nav, radioaktīvus priekšmetus var atpazīt pēc šādu priekšmetu tipiska pielietojuma un ražošanas perioda – radioaktīvā krāsa, kuru izmantojot tika panākts efekts, ka priekšmeti tumsā spīd, tika lietota pulksteņos, kompasos un militārajā aprīkojumā kopš 20. gadsimta sākuma līdz 50.-60. gadiem.

Vēsturiskie radioaktīvie priekšmeti var neradīt tūlītējus radiācijas riskus, tomēr ilgākā laika periodā var nevajadzīgi palielināt cilvēka radiācijas apstarojuma dozu. Paaugstināta bīstamība rodas, ja apkārtējās vides apstākļu ietekmē krāsojums nobirst, un šie putekļi nonāk cilvēka elpceļos, vai, nenomazgājot rokas, iekļūst organismā kopā ar pārtiku.

Radioaktīvie priekšmeti jānodod drošai apsaimniekošanai VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” radioaktīvo atkritumu glabātavā “Radons”, kurā nodrošina radioaktīvo atkritumu ilgstošu uzglabāšanu un apglabāšanu.

Atrodot aizdomīgu priekšmetu, jākonsultējas ar VVD Radiācijas drošības centru par radioaktīvo priekšmetu atpazīšanu un nepieciešamajiem aizsardzības pasākumiem. Sazināties iespējams, zvanot uz tālruņiem +371 67084308+371 67084295 vai elektroniski - prieksmeti@vvd.gov.lv .

Plašāka kampaņas informācija VVD tīmekļvietnē https://www.vvd.gov.lv/lv/radioaktivo-prieksmetu-nodosanas-kampana

Ūdensvada avārijas dēļ atslēgta ūdens piegāde Zilokalnu prospektā 12 un 16 Ogrē

Pašvaldības aģentūra “Ogres komunikācijas” informē, ka sakarā ar ūdensvada avāriju šodien, 3.augustā, pārtraukta ūdens piegāde Zilokalnu prospektā 12 un 16, Ogrē.

Ūdens padeve tiks atjaunota tiklīdz tiks novērsta ūdensvada avārija.

PA “Ogres komunikācijas” atvainojas par sagādātajām neērtībām!

Zilokalnu pr.16, Ogrē 27.07.2022. nebūs karstais ūdens

Sakarā ar profilakses darbiem siltummezglā, trešdien, 27.07.2022., no plkst.9:00 – 17:00 Zilokalnu pr.16, Ogrē nebūs karstā ūdens.

No 1.jūlija Ogrē gaidāms atkārtots siltumenerģijas tarifa pieaugums

Ar š.g. 1.jūliju spēkā stāsies jauns SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Siltumenerģijas komponente būs 92,36 EUR/MWh, līdzšinējo 53,06 EUR/MWh vietā, bet maksa par uzstādīto jaudu ir nemainīga – 21,70 EUR/kW/gadā.

SIA “Ogres Namsaimnieks” no š.g. 1.jūnija piemēroja SPRK apstiprināto siltumenerģijas komponenti 53,06 EUR/MWh. Siltumenerģijas tarifa enerģijas komponentes pieaugumu no š.g. 1. jūlija ietekmējis dabasgāzes izmaksu palielinājums 6,4 reižu apmērā. No kopējām komersanta izmaksām dabasgāzes izmaksas tarifu projektā veido 44%.

Plašāku informāciju, lūdzu, skatīt šeit

20.jūnijā no plkst.9-12 Mednieku 24 nebūs karstais ūdens

Sakarā ar neplānotiem remontdarbiem (tiks mainīts siltummainis) pirmdien, 20.06., no plkst.9 – 12 dzīvojamajai mājai Mednieku 24, Ogrē nebūs karstais ūdens.

Izmaiņas SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas tarifā no 1. jūlija

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka š. g. 31. maijā iesniedz izskatīšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai siltumenerģijas tarifa izmaiņas. Tiek plānots, ka tās stāsies spēkā š. g. 1. jūlijā. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar dabasgāzes cenas izmaiņām.

Plašāku informāciju, lūdzu, skatīt šeit

Apstiprināts jauns siltumenerģijas tarifs no š.g. 1. jūnija

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apstiprinājusi SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu, kas stāsies spēkā š. g. 1. jūnijā. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu palielinājumu.

Plašāku informāciju, lūdzu, skatīt šeit

Par rēķinu apmaksu NARVESEN tirdzniecības vietās

SIA “Senču nami” rēķinus par pārvaldīšanu un komunālajiem pakalpojumiem tagad var apmaksāt arī visās NARVESEN tirdzniecības vietās.

Pakalpojuma cena 0.60 EUR

Lai veiktu apmaksu, nepieciešams izdrukāts rēķins ar skaidri salasāmu svītrkodu.

Vairāk informācijas šeit

Stājas spēkā jauns normatīvais regulējums liftu un vertikālo cēlējplatformu drošības un tehniskajai uzraudzībai
No 01.04.2022. – 17.04.2022. Ogrē bez maksas varēs nodot nolietotās automašīnu riepas

Labdien,

No 01.04.2022. – 17.04.2022. šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, Ogrē, Akmeņu iela 43B darba dienās no plkst. 10:00 līdz 19:00, brīvdienās un svētku dienās no plkst. 10:00 līdz 16:00 būs iespēja bez maksas nodot nolietotās vieglo automašīnu riepas.

No vienas automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu (4 vieglo automašīnu riepas).

Detalizētāka info https://www.ogresmarss.lv/aktualitates/params/post/4019716/

Dzīvokļu īpašnieku kopsapulces varēs organizēt arī elektroniski

Ar grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā paredzēts nostiprināt dzīvokļa īpašnieku lēmumu pieņemšanas un virzīšanas procesu, izmantojot Būvniecības informācijas sistēmu (BIS), kā arī ieviest iespēju izmantot elektronisko kopsapulci vai aptauju elektroniskajā vidē, ko nodrošinās BIS funkcionalitāte. Savukārt grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā nosaka, ka pēc nepilna gada mājas lietas visās daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās būs kārtojamas BIS.

ĪSUMĀ

 • Dzīvokļu īpašnieki mājas kopsapulcē varēs piedalīties arī attālināti. Sapulces varēs organizēt arī daļēji attālināti.
 • Izmantojot elektronisko vidi, dzīvokļu īpašniekiem tiks nodrošināta iespēja jau iepriekš nobalsot par klātienes sapulces darba kārtības jautājumiem.
 • Attālināti – elektroniskajā vidē, Būvniecības informācijas sistēmā – varēs organizēt arī mājas iedzīvotāju aptaujas.
 • Ar grozījumiem ir paredzēts papildināt Dzīvokļa īpašuma likumu ar jaunu 20.1. pantu, kas nosaka nepieciešamos dzīvokļu īpašnieku datus lēmumu pieņemšanā.
 • Grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā paredz, ka mājas lietas visās daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās no 2023. gada 1. marta būs kārtojamas Būvniecības informācijas sistēmā.

Visu ziņu lasīt šeit

24. februārī iespējami īslaicīgi siltumenerģijas padeves traucējumi

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka sakarā ar siltumnesēja noplūdes meklēšanu Upes prospekta 19, Ogrē, katlu mājas tīklos, š. g. 24. februārī no plkst. 8:00 līdz 17:00 iespējami īslaicīgi (līdz 25 minūtēm) siltumenerģijas padeves traucējumi visiem klientiem, kas pieslēgti katlu mājas Upes prospektā 19, Ogrē, siltumapgādes tīkliem.

SIA “Ogres Namsaimnieks” atvainojas par sagādātajām neērtībām!

Lasīt visu ziņu

Par atkritumu šķirošanu

Uz katra konteinera ir uzlīmes ar norādēm, kādus atkritumus tajā drīkst izmest.

Svarīgi:

 • Šķirošanas konteineros drīkst izmest tikai tīru iepakojumu bez ēdiena un dzēriena atliekām.
 • Pirms izmešanas, ja tas iespējams, iepakojums jāsaplacina.
 • ATCERIETIES – vienreizlietojamie trauki NAV iepakojums. To vieta ir sadzīves atkritumu konteinerā.
 • Lai atkritumi derētu otrreizējai pārstrādei, iepakojuma šķirošanas konteinerā drīkst mest tikai tīru, sausu iepakojumu bez ēdienu paliekām. 
 • Ja šķiroto atkritumu konteinerā tiek konstatēts neatbilstošs sastāvs, tas tiek izvests par nešķirotu sadzīves atkritumu maksu.

Sīkāku informāciju skatīt šeit

Par kārtību kāpņu telpās

Atgādinām, ka saskaņā ar Ugunsdrošības noteikumiem kāpņu telpās (evakuācijas ceļos) aizliegts novietot priekšmetus, mēbeles, iekārtas un citus materiālus.

Attiecīgi lūdzu nodrošināt, lai kāpņu telpās netiktu glabātas ragavas, ratiņi, velosipēdi, atkritumu maisi utml.

No 01.01.2022. būtiski pieaugs atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Saskaņā ar saņemto informāciju no SIA “Marss”, informējam, ka ar 01.01.2022. būtiski pieaugs atkritumu apsaimniekošanas tarifs, jo strauji pieaugs sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojums sadzīves atkritumu poligonā “Getliņi”.

Pierīgas atkritumu apsaimniekošanas reģionā radītajiem sadzīves atkritumiem, kas nonāk poligonā “Getliņi”, sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifs pieaugs par aptuveni 90%.

Vairāk informācijas šeit - https://www.sprk.gov.lv/events/aicina-paust-viedokli-par-gaidamajiem-sia-getlini-eko-sadzives-atkritumu-apglabasanas

Apstiprināts jauns siltumenerģijas tarifs no š. g. 1. decembra

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – SPRK)  š. g. 11. novembrī ir apstiprinājusi SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu, kas stāsies spēkā š. g. 1. decembrī. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu palielinājumu.

Plašāka informācija šeit: https://www.ogresnamsaimnieks.lv/2021/11/13/apstiprinats-jauns-siltumenergijas-tarifs-no-s-g-1-decembra/

Līdz 15.12. Ogrē var nodot nolietotās automašīnu riepas par samazinātu maksu

Līdz 15.decembrim šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Ogrē, Akmeņu ielā 43B ir iespējams nodot nolietotās automašīnu riepas par samazinātu maksu (1,00 EUR par 1 riepu).

Visa veida riepas tiek pieskaitītas pie videi kaitīgajiem atkritumiem, līdz ar to tās ir aizliegts izmest parastajos sadzīves atkritumos. Riepas dabiskajā vidē sadalās vairāk nekā 100 gadus, un visu šo laiku dabā var izdalīties dažādas kaitīgas vielas.

Plašāka informācija: https://www.ogresnovads.lv/lv/jaunums/ogre-vares-nodot-nolietotas-automasinu-riepas-par-samazinatu-maksu

Plānotas siltumenerģijas tarifa izmaiņas no 1.decembra

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka š. g. 21. oktobrī iesniedz izskatīšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai siltumenerģijas tarifa izmaiņas. Tiek plānots, ka tās stāsies spēkā š. g. 1. decembrī. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņām un dabasgāzes pārvades pakalpojuma izmaksu izmaiņām.

Ar šo paziņojumu SIA “Ogres Namsaimnieks” atsauc š. g. 30. septembra paziņojumu par noteikto (piedāvāto) tarifu.

Visu ziņu lasīt šeit

Siltumenerģijas padeves atslēgums Zilokalnu prospektā 16, Ogrē 13.10.2021.

Sakarā ar siltumtīklu rekonstrukcijas darbiem 13.10.2021. no plkst. 8:00 līdz 22:00 būs siltumenerģijas padeves atslēgums (nebūs karstā ūdens / apkures) dzīvojamai mājai Zilokalnu prospektā 16, Ogrē. 

SIA “Ogres Namsaimnieks”

Siltumenerģijas padeves atslēgums Zilokalnu prospektā 16, Ogrē 04.10.2021.

Sakarā ar siltumtīklu rekonstrukcijas darbiem 04.10.2021. no plkst. 8:00 līdz 23:00 būs siltumenerģijas padeves atslēgums (nebūs karstā ūdens / apkures) dzīvojamai mājai Zilokalnu prospektā 16, Ogrē. 

SIA “Ogres Namsaimnieks”

Par rēķinu apmaksu Maxima veikalu pašapkalpošanās kasēs

Informējam, ka pakalpojums “Rēķinu apmaksa” pieejams arī visu formātu Maxima veikalu pašapkalpošanās kasēs.

Pakalpojuma cena nemainīgi 0.50 EUR.

Maksimālā viena rēķina summa ir 1000 EUR.

Papildus informācija https://www.maxima.lv/pakalpojumi/rekinu-apmaksa

Apstiprināts jauns siltumenerģijas tarifs no š. g. 1. septembra

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – SPRK)  š. g. 5. augustā ir apstiprinājusi SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu, kas stāsies spēkā š. g. 1. septembrī. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņām, kā arī izmaiņām dabasgāzes pārvades, sadales pakalpojumu tarifos.

SIA “Ogres Namsaimnieks” ir divdaļīgs siltumenerģijas tarifs, kas sastāv no siltumenerģijas komponentes un jaudas maksas. Jaunā siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponente ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti no 2021. gada 1. septembra līdz 2022. gada 31. augustam būs 34,57 EUR/MWh (bez PVN). Savukārt no 2022. gada 1. septembra būs spēkā siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponente ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 34,59 EUR/MWh (bez PVN). Siltumenerģijas gala tarifa siltuma jaudas maksa ir 21,7 tūkst. EUR/MW gadā, kas saglabājas līdzšinējā apmērā. Siltumenerģijas patērētāji ar savas ēkas pieprasīto siltumenerģijas jaudu var iepazīties SIA “Ogres Namsaimnieks” mājas lapas sadaļā “Pakalpojumi – Siltumapgāde”.

Siltumenerģijas tarifu izmaiņas SIA “Ogres Namsaimnieks” iesniedza SPRK š. g. 21. jūlijā, un  SPRK, izvērtējot SIA “Ogres Namsaimnieks” iesniegtos noteiktos (piedāvātos) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus un to pamatojumu, secināja, ka SIA “Ogres Namsaimnieks” noteiktie (piedāvātie) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi atbilst SPRK 2010. gada 14. aprīļa lēmumam Nr.1/7 “Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika” un ir pamatoti.

Par smēķēšanas ierobežojumiem

Saskaņā ar Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma 10.panta 2.daļu ir aizliegts smēķēt

 • tuvāk par 10 metriem no ieejām ēkās,
 • daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās,
 • uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju balkoniem un lodžijām, ja kāds no mājas iedzīvotājiem pret to pamatoti iebilst,
 • bērnu atpūtas un rotaļu laukumos,
 • jebkurā citā šajā pantā neminētā publiskā vietā citas personas klātbūtnē, ja šī persona pret to iebilst.

Ja iebildumi netiek ņemti vērā, personai ir tiesības vērsties pašvaldības policijā.  

Par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpšanu policijai ir tiesības piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 100,00 EUR.

Par lielgabarīta atkritumu konteineriem

Lūdzam ņemt vērā, ka lielgabarīta atkritumu konteineri ir paredzēti tikai lielgabarīta atkritumiem - tādiem, kuri izmēra vai svara dēļ neietilpst parastajos sadzīves konteineros.

Kategoriski aizliegts lielgabarīta atkritumu konteineros mest parastos sadzīves atkritumus.

Plānotas siltumenerģijas tarifa izmaiņas no 1.septembra

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka š. g. 21. jūlijā iesniedz izskatīšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai precizētas siltumenerģijas tarifa izmaiņas. Tiek plānots, ka tās stāsies spēkā š. g. 1. septembrī. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņām.

Lasīt visu

Uzlabot vides pieejamību dzīvojamajās mājās cilvēkiem ar invaliditāti būs vienkāršāk

Dzīvokļa īpašuma likuma grozījumi, kas stājas spēkā 5. augustā, sekmē vides pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti – tie nosaka atvieglotus nosacījumus uzbrauktuves vai pacēlāja ierīkošanai pie dzīvojamajām mājām vai cita veida dzīvojamās mājas pieejamības uzlabojumiem.

Visu ziņu lasīt šeit

No 1. jūnija rēķinu apmaksa Maxima veikalos pieejama bez laika ierobežojuma

Saskaņā ar saņemto informāciju no maksājumu iestādes SIA „SOLLO LV”, informējam, ka no 1. jūnija rēķinu apmaksa Maxima veikalos atkal pieejama bez laika ierobežojuma – visā veikala darba laikā.

Līdz šim veikalos noteiktie laika ierobežojumi rēķinu apmaksai tiek atcelti.

Papildus – rēķinu apmaksa ir pieejama arī pašapkalpošanās kasēs.

Par ārkārtējās situācijas laikā neverificētajiem ūdens patēriņa skaitītājiem

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 524 Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem 25.punktu tika noteikts, ka, ja dzīvoklī esošā ūdens skaitītāja verificēšanas veikšanas termiņš ir beidzies ārkārtējās situācijas laikā, šo skaitītāju verificēšana ir veicama triju mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Ņemot vērā augstākminēto, informējam, ka ūdens skaitītāju, kuru verificēšanas veikšanas termiņš ir beidzies ārkārtējās situācijas laikā, nomaiņa ir veicama līdz 05.07.2021.

Par apkures atslēgšanu

Informējam, ka, ņemot vērā āra gaisa temperatūras paaugstināšanos un laika prognozi tuvākajām nedēļām, 10.05. tiek atslēgta apkure.

Jauni nosacījumi dzīvojamo telpu īres līgumiem

1. maijā stājas spēkā jauns Dzīvojamo telpu īres likums, kas turpmāk reglamentēs tiesiskās attiecības starp dzīvojamās telpas izīrētāju un īrnieku, nosakot viņu vispārējās tiesības, pienākumus un atbildību, tiesisko attiecību izbeigšanas pamatus, kā arī dzīvojamo telpu īres līguma pamatnoteikumus.

Lasīt visu

Par rēķinu apmaksu MAXIMA veikalos

Atsaucoties uz MAXIMA mājaslapā publicēto informāciju, informējam, ka rēķinu apmaksu MAXIMA veikalos iespējams veikt no plkst. 8:00 līdz 10:00 un no plkst. 20:00 līdz 22:00.

Noteikums pieņemts uz laiku ar mērķi samazināt cilvēku plūsmu veikalos saistībā ar Covid-19.

Par atkritumu šķirošanu

Sašķirotie atkritumi samazina kopējo atkritumu apjomu, jo tie tiek pārstādāti, kā arī to izvešana ir bezmaksas pakalpojums – līdz ar to tā ir iespēja, kā samazināt ikmēneša maksājumus par atkritumu izvešanu.

Uz atkritumu šķirošanai paredzētajiem konteineriem ir informatīvas uzlīmes ar norādēm – kādu atkritumiem tie ir paredzēti. Lūdzam to ievērot!

Zilais konteiners – kartonam un papīram

Paredzēts:

 • papīram;
 • kartonam – saplacinātām brokastu pārslu, cepumu, apavu un tam līdzīgām kartona kastēm un kārbām;
 • avīzēm;
 • neglancētiem žurnāliem, bukletiem;
 • grāmatām.

Nedrīkst ievietot:

 • slapju, netīru, ar pārtikas produktu atliekām sabojātu iepakojumu;
 • glancētus žurnālus, bukletus;
 • laminētus papīra izstrādājumus;
 • papīru ar metāla skavām, saspraudēm;
 • čipsu pakas, saldējuma papīru;
 • vinila tapetes.

Dzeltenais konteiners – PET pudelēm

Paredzēts:

 • Šampūna un citām tamlīdzīgām pudelēm;
 • Dzērienu plastmasas (PET) pudelēm.

Nedrīkst ievietot:

 • rotaļlietas;
 • krējuma un jogurta trauciņus;
 • eļļas un etiķa, pudeles;
 • sadzīves ķīmijas un līmes plastmasas iepakojumu;
 • pudeles ar pārtikas produktu atliekām;
 • mājsaimniecībā izmantojamus plastmasas priekšmetus.

Pirms izmešanas plastmasas pudeles lūdzam saplacināt, lai tās aizņem mazāk vietas un konteiners nepiepildās tik ātri. 

Zaļais konteiners – burkām, dzērienu stikla pudelēm

Paredzēts:

 • stikla burkām un pudelēm.

Nav paredzēts:

 • spoguļstiklam;
 • auto stiklam;
 • spuldzēm;
 • dažādu krāsu stikla lauskām.

Par citiem atkritumiem

Baterijas ir bīstamie atkritumi, tās drīkst izmest tikai tām paredzētajās tvertnēs (parasti atrodas publiskās vietās – veikalos u.c.)

Elektrotehniku (neizjauktā veidā), piemēram, ledusskapi, plīti, utilizācijai speciālajās pieņemšanas vietās pieņem bez maksas.

Nevajadzīgos apģērbus (apģērbus, apavus, mājas tekstilu – palagus, galdautus u.c.) aicinām nodot tekstila šķirošanas konteinerā pie tirdzniecības veikala "Ogres prestižs" Ogrē, Mednieku ielā 21/23. Lai veicinātu tekstila nonākšanu atkārtotā apritē, šķirošanas konteinerā nedrīkst izmest ar sadzīves ķīmijām, motoreļļām sasmērētu, kā arī mitru, pelējušu apģērbu, kas var sabojāt pārstrādei derīgo materiālu. Tāpat tekstila šķirošanas tvertnē nevajadzētu izmest saplēstas apģērbu un tekstila atliekas.

Iespēju ogrēniešiem šķirot tekstila izstrādājumus pie "Ogres Prestiža" nodrošina Latvijas Zaļais punkts, sadarbojoties ar SIA "Eco Baltia vide" un veikaliem "top!".  Informācija par tekstila šķirošanas konteineru atrašanās vietām pieejama www.zalais.lv sadaļā “Kur izmest?”.

Par ūdens patēriņa rādījumu nolasīšanu un skaitītāju verificēšanu ārkārtējās situācijas laikā

Informējam, ka ārkārtējās situācijas laikā, t.i., līdz 06.04.2021.,

 • ir atcelta ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu nodošana papīra formātā

Attiecīgi lūdzam ūdens skaitītāju rādījumus par februāri noziņot sekojoši:

 • sūtot uz epastu: aija@sencunami.lv,
 • sūtot sms vai whatsapp uz tālruni 26176371,
 • mājaslapā www.sencunami.lv (reģistrētiem lietotājiem)
 • vai 1.martā zvanot uz tālruni 26176371.

Gadījumā, ja kāda iemesla dēļ dzīvokļa īpašnieks nevar nodot ūdens patēriņa skaitītāja rādījumus elektroniski vai telefoniski, patēriņš tiks aprēķināts, ņemot vērā konkrētā dzīvokļa vidējo ūdens patēriņu par pēdējiem trim mēnešiem.

 • ir atlikta ūdens patēriņa skaitītāju verificēšana, tas jāveic 3 mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām.
Mednieku 24 4.sekcijā 29.12. nebūs aukstais ūdens

Sakarā avārijas remontdarbiem Mednieku 24, 4.sekcijā, otrdien, 29.decembrī, no plkst.10-14.00 nebūs aukstā ūdens

Patvaļīga būvniecība dzīvokļos – kurš atbildīgs par seku novēršanu

Ja dzīvoklī ir konstatēta patvaļīga būvniecība, tā ir jānovērš pašreizējam īpašniekam – arī tad, ja pārkāpumus ir veicis iepriekšējais saimnieks. LV portāls skaidro, kādi ir visbiežāk sastopamie patvaļīgas būvniecības gadījumi un iespējamās sankcijas un kā novērst neatbilstību normatīvo aktu prasībām.

ĪSUMĀ

 • Viens no populārākajiem patvaļīgas būvniecības gadījumiem dzīvokļos ir nenesošo konstrukciju nojaukšana vai izbūve.
 • Bieži vien dzīvoklim patvaļīgi tiek pievienotas koplietošanas telpas vai arī, pārbūvējot dzīvokli, tiek izveidota jauna telpa, kas kļūst par koplietošanas telpu.
 • Izplatīts patvaļīgas būvniecības gadījums ir lodžiju aizstiklošana, kā arī nelikumīga apkures sistēmas izbūve.
 • Nereti būvvalde arī konstatē, ka patvaļīgi tiek mainīta dzīvokļa īpašuma funkcija, piemēram, no dzīvojamās telpas uz biroja, mazumtirdzniecības, ārstniecības funkciju utt.
 • Ēkas tehniskais stāvoklis ir apdraudēts tad, ja patvaļīgi tiek nojauktas nesošās konstrukcijas un tajās tiek izbūvētas jaunas ailas vai ja nesošās konstrukcijas tiek izbūvētas no jauna.
 • Noteiktos gadījumos ir vajadzīgs 50+1% atbalsts no dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem, būvprojekts un būvatļauja.
 • Reizēm patvaļīgās būvniecības “legalizācija” var būt apgrūtināta vai pat neiespējama.

Lasīt visu

No 01.01.2021. paaugstināts atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Informējam, ka ir plānots pieņemt grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz nodokļa likmi par sadzīves atkritumu un ražošanas atkritumu apglabāšanu poligonā no 01.01.2021. noteikt 65,00 EUR par tonnu līdzšinējās likmes - EUR 50,00 par tonnu – vietā.

Nekustamā īpašuma pirkuma līguma “zemūdens akmeņi”

Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) kompensācijas pieprasīšana no pircējiem nekustamo īpašumu pirkuma līgumos, ja par to nav panākta vienošanās, ir nepamatota, uzsver eksperti. Vienlaikus nekustamā īpašuma attīstītāji uzskata, ka pašreizējā NĪN nomaksas kārtība, pārdodot īpašumu, nav taisnīga. Jebkurā gadījumā pirkuma līguma nosacījumos, kad darījumu vērtība sasniedz pietiekami lielas summas, ir jāpievērš uzmanība vismazākam sīkumam. Kādi var būt “zemūdens akmeņi” – šajā LV portāla skaidrojumā.

ĪSUMĀ

 • Normatīvie akti nosaka pārdevēja pienākumu veikt apmaksu par taksācijas gadu, kurā notiek īpašnieka maiņa.
 • Sanāk – ja pārdodat dzīvokli janvārī, esat spiests maksāt nekustamā īpašuma nodokli vēl 11 mēnešus, lai arī īpašums jums vairs nepieder.
 • Tā ir diezgan ierasta prakse – pirkuma līgumos iekļaut noteikumu, kur viena no pusēm – pircējs vai pārdevējs – daļēji vai pilnībā sedz nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu.

Lasīt visu

Ieteikumi iedzīvotājiem ārkārtējās situācijas laikā
Par kasi

Ņemot vērā to, ka valstī ir noteikti epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid‑19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kurus SIA “Senču nami” kases telpā nav iespējams nodrošināt, informējam, ka SIA “Senču nami” kase nestrādās līdz situācijas stabilizēšanās brīdim.

Apstiprināti jauni SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) šogad jau otro reizi apstiprinājusi SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumapgādes pakalpojuma tarifus. Jaunie tarifi, kas būs spēkā no šā gada 1. septembra, ir zemāki nekā pašreiz piemērotie.

SIA “Ogres Namsaimnieks” apstiprināti siltumenerģijas divdaļīgie tarifi. Jaunā siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponente ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti līdz 2021. gada 30. jūnijam būs 36,34 EUR/MWh (bez PVN). Savukārt no 2021. gada 1. jūlija būs spēkā siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponente ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 34,52 EUR/MWh (bez PVN). Siltumenerģijas gala tarifa siltuma jaudas maksa ir 21,7 tūkst. EUR/MW, kas saglabājas līdzšinējā apmērā.

Lasīt visu rakstu

Uzaicinājums uz Zilokalnu pr.16 mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulci 27.07.2020.

Uzaicinām dzīvojamās mājas Zilokalnu prospektā 16, Ogrē dzīvokļu īpašniekus uz dzīvokļu īpašnieku kopsapulci 27.07.2020., plkst. 19.00, Zilokalnu pr. 16, Ogrē mājas (pagalmā).

Kopsapulces darba kārtība:

 1. Par remontdarbiem;
 2. Par uzkrājumu apmēra noteikšanu;
 3. Par teritorijas labiekārtošanu;
 4. Citi jautājumi.

Gadījumā, ja Jūs pārstāvēs kāda cita persona, lai varētu piedalīties balsojumus, būs nepieciešama dzīvokļa īpašnieka parakstīta pilnvara (ja tāda vēl nav iesniegta).

Ārkārtējās situācijas laikā atlikto ūdens patēriņa skaitītāju verificēšanu jāveic līdz 10.septembrim

Saskaņā ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 524 ”Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem” ūdens patēriņa skaitītājiem, kuriem atkārtotās verificēšanas veikšanas termiņš beidzās pirms Ministru kabinets izsludināja ārkārtējo situāciju saistībā ar epidēmiju vai pandēmiju, vai tas beidzās ārkārtējās situācijas laikā, tika noteikts, ka šo skaitītāju verificēšana veicama triju mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām, t.i., no 2020.gada 10.jūnija līdz 10.septembrim.

Par maksājumu termiņiem

Neskatoties uz to, ka šobrīd valstī ir ārkārtējā situācija, SIA “Senču nami” ar komunālo pakalpojumu piegādātājiem joprojām norēķinās savlaicīgi. Arī uzņēmuma darbiniekiem algas tiek izmaksātas līgumos paredzētajos termiņos.

No savas puses aicinām iedzīvotājus, kuriem kaut kādu iemeslu dēļ nav iespējams noteiktajā termiņā apmaksāt rēķinus par pārvaldīšanu un sniegtajiem pakalpojumiem, savlaicīgi sazināties ar SIA “Senču nami” (klātienē birojā vai rakstiski uz epastu: aija@sencunami.lv), lai vienotos par maksājuma atlikšanu vai sadalīšanu uz vairākiem mēnešiem. Vienošanās gadījumos netiek piemērots līgumsods.

Jādistancējas arī daudzdzīvokļu mājās. Atliek skaitītāju verifikāciju

Fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi personām noteikti ne tikai publiskās iekštelpās un ārtelpās, bet arī koplietošanas telpās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās. Lai maksimāli izvairītos no saslimšanas ar Covid-19, uz ārkārtējās situācijas laiku tiek atlikta arī ūdens patēriņa skaitītāju verificēšana dzīvokļos.

ĪSUMĀ

 • Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpās, māju pagalmos un stāvlaukumos personām jāievēro savstarpēja divu metru distance, kā arī visi epidemioloģiskās drošības pasākumi.
 • Apsaimniekotājiem ieteikts nodrošināt regulāru un pastiprinātu dzīvojamās mājas sanitāro apkopi un koplietošanas telpu dezinfekcijas pasākumus.
 • Uz ārkārtējās situācijas laiku dzīvokļos tiek atlikta ūdens patēriņa skaitītāju verificēšana.
 • Ārkārtējās situācijas laikā atliekamas arī skaitītāju (kas nav komercskaitītāji) pārbaudes vai šādu skaitītāju uzstādīšana dzīvokļos.

Lasīt visu

Par norēķiniem skaidrā naudā

Ņemot vērā Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju koronavīrusa Covid‑19 izplatības dēļ arkārtas situācijas laikā nebūs pieejama SIA “Senču nami” kase.

Norēķinus iespējams veikt:

Visās “Maxima” veikalu kasēs:
/lai veiktu apmaksu, nepieciešams izdrukāts rēķins ar skaidri salasāmu svītrkodu/

Ar pārskaitījumu uz sekojošiem rekvizītiem:
SIA „Senču nami”, Reģ. Nr. 40003674257 
A/S SEB banka, konts LV35 UNLA 0050 0041 6889 3
A/S „Swedbank”, konts LV80 HABA 0551 0289 8576 6

Par grāmatvedību

Informējam, ka SIA „Senču nami” kase no šī gada sākuma atrodas Mālkalnes prospektā 26, Ogrē.

Kases darba laiks ir noteikts:

Pirmdien: 10.00 – 12.00
Ceturtdien: 15.00 – 17.00

Bērnam drošs mājoklis. Kā to iekārtot?

Deviņus mēnešus vecs bērns izkrita caur kāpņu margām, par viņa dzīvību cīnījās divas mediķu brigādes. Smagu galvas traumu guva astoņus mēnešus vecs bērns, kurš izkrita no vecāku gultas. Šādus piemērus min Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule. “Ik dienu slimnīcā nogādājam bērnus ar smagiem apdegumiem, kas gūti, aizķerot nevērīgi atstātas kafijas krūzes,” liecina viņas ieraksts tviterī, atgādinot, cik būtiski ir radīt un uzturēt bērnam drošu vidi.

Karsti dzērieni, sadzīves ķīmija un mēbeles ir biežākie bērnu traumu cēloņi mājās, jo maziem bērniem ir milzīga vēlme izzināt un iepazīt mājokli un piekļūt ikvienai vietai tajā. Tādēļ ir svarīgi, ka vecāki jau pirms bērna ienākšanas ģimenē ir sagatavojušies un informēti par to, kā iekārtot dzīvesvietu, lai viņu atvase tajā būtu maksimāli pasargāta no iespējām gūt traumas, kas var atstāt paliekošas sekas arī uz bērna turpmāko dzīvi.

Lasīt visu

Dūmu detektors: kā to izvēlēties, pareizi uzstādīt un pārbaudīt

Jau 2016. gadā, stājoties spēkā jaunajiem Ugunsdrošības noteikumiem, tika paredzēts, ka no 2020. gada 1. janvāra dzīvokļos obligāti jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājās – arī ugunsdzēsības aparātam. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina negaidīt jaunā gada sākumu un jau laikus parūpēties par ugunsdrošību savā dzīvesvietā, lai sliktākā scenārija gadījumā varētu nosargāt savu īpašumu, veselību un pat dzīvību. Kas ir dūmu detektors, kā to uzstādīt un pārbaudīt – par to lasiet LV portālā. 

ĪSUMĀ

 • Dūmu detektors ir neliela ierīce, kas ar spalgas skaņas signāla palīdzību ziņo, ka tavā mājoklī izveidojies ugunsgrēka radīts sadūmojums.
 • Dūmu detektoru var iegādāties dažādās tirdzniecības vietās – elektropreču un saimniecības preču veikalos, kā arī specializētajos ugunsdrošības aprīkojuma veikalos.
 • Uz dūmu detektora jābūt izvietotam CE marķējumam un informācijai par atbilstību Eiropas standartam EN 14604.
 • Detektora uzstādīšana ir salīdzinoši vienkārša – to piestiprina pie griestiem ar komplektā pievienotajām skrūvēm vai abpusējo līmlenti.
 • Dzīvoklī jāuzstāda vismaz viens dūmu detektors, bet privātmājā tas jāuzstāda katrā ēkas stāvā.

Lasīt visu

Par rēķinu apmaksu Maxima kasēs

Sākot no 19.09.2019. SIA “Senču nami” rēķinus būs iespējams apmaksāt lielveikalu tīkla MAXIMA veikalu kasēs visā Latvijā.

Lai veiktu apmaksu, nepieciešams izdrukāts rēķins ar skaidri salasāmu svītrkodu. Apmaksu varēs veikt skaidrā vai bezskaidrā naudā. Pakalpojuma komisijas maksa ir 0,50 EUR.

Elektromagnētiskajiem un ultraskaņas ūdens patēriņa skaitītājiem pagarināts pārbaudes periods līdz 6 gadiem

Apstiprinot grozījumus Ministru kabineta 2007. gada 9. janvāra noteikumos Nr.40 "Noteikumi par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu", Ministru kabinets š.g. 9.jūlijā lēma pagarināt tādu ūdens patēriņa skaitītāju atkārtotās verifikācijas periodiskumu, kuru darbībā tiek izmantots elektromagnētiskais lauks vai ultraskaņa patērētā ūdens daudzuma uzskaitei. Atkārtotās verifikācijas termiņa pagarinājums elektromagnētiskajiem un ultraskaņas skaitītājiem veicinās to straujāku izmantošanu, kā arī samazinās neprecizitātes patērētā ūdens daudzuma uzskaitē. Līdz ar grozījumiem pagarināta verificēšanas perioda elektromagnētiskajiem un ultraskaņas ūdens patēriņa skaitītājiem no 4 gadiem uz 6 gadiem. Pagarinātais atkārtotās verificēšanas termiņš (6 gadi) attiecas arī uz tiem ultraskaņas un elektromagnētiskajiem ūdens skaitītājiem, kas jau šobrīd atrodas lietošanā un kas verificēti pirms šiem grozījumiem. Savukārt mehāniskajiem ūdens patēriņa skaitītājiem tiek saglabāts līdzšinējais verificēšanas periodiskums – reizi 4 gados.

Lasīt visu

Ekonomikas ministrija

Par kanalizācijas lietošanu

Kanalizācijā aizliegts mest autiņbiksītes, higiēnas lietas, taukus, vienreizlietojamos virtuves dvieļus, lupatas, mitrās salvetes, mājdzīvnieku spalvas, augļu, dārzeņu mizas, pārtiku un citus sadzīves atkritumus. 

Pārvaldnieks

Jaunās ugunsdrošības prasības

Ugunsgrēka autonomie detektori

No 2020. gada 1. janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem.

Ugunsgrēka autonomo detektoru pielietošana, kā rāda pasaules pieredze, ir efektīvs risinājums, lai pasargātu mājokļa iemītnieku dzīvības no pēkšņa ugunsgrēka briesmām, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus arī iepriekš būvētās ēkās savai drošības nodrošināšanai iegādāties un uzstādīt ugunsgrēku autonomos detektorus.

Kas ir ugunsgrēka autonomais detektors?

Ugunsgrēka autonomais detektors ir neliela izmēra ierīce, kura patstāvīgi spēj konstatēt telpā izveidojušos ugunsgrēka faktorus (dūmu koncentrāciju, siltumu) un par to ar spalgu, 80 dB skaņas signālu aptuveni pusstundu nepārtraukti brīdināt mājokļa iemītniekus.  Ugunsgrēka autonomais detektors darbojas no autonoma strāvas avota. Visbiežāk tā ir 9V „kronas” tipa baterija, kuru ievieto detektora korpusā. Saprotams, ka ugunsdzēšamo aparātu šī ierīce neaizvieto. Tās uzdevums nav dzēst, bet gan brīdināt par izcēlušos ugunsnelaimi. Par tālāko rīcību, atkarībā no situācijas, ir jāizlemj mājokļa iemītniekiem pašiem – apslāpēt liesmas pašu spēkiem vai nekavējoties pamest ugunsnelaimes skarto mājokli un saukt palīgā ugunsdzēsējus. Gadījumos, kad mājoklī neviena nebūs, paliek cerība, ka ugunsgrēka autonomā detektora spalgo signālu izdzirdēs kaimiņi un izsauks ugunsdzēsējus. Jāatceras, ka ugunsgrēka autonomie detektori ir paredzēti lietošanai telpās. Uzstādīti ārā tie gaidīto efektu nedos.

Ugunsgrēka autonomo detektoru izvietošana

Cik ugunsgrēka autonomo detektoru nepieciešams dzīvoklī? Ideāli būtu pa vienam uz katru telpu, kurā uzturas mājokļa iemītnieki un, kurā tie veic kādus saimnieciskus darbus – proti, vietās, kur potenciāli iespējama ugunsgrēka izcelšanās. Pati minimālākā prasība – viens ugunsgrēka autonomais detektors uz dzīvokli.

Ugunsgrēka autonomā detektora uzstādīšana ir ļoti vienkārša. To var paveikt jebkurš, kas prot sienā vai griestos izurbt pāris nelielus caurumus, piestiprināt tiem ar ierīces komplektā ietilpstošo dībeļu un skrūvju palīdzību detektora korpusu. Lietošanas instrukcijā ražotājs visbiežāk norāda arī ieteicamās uzstādīšanas vietas.

Vispiemērotākā vieta detektoram būtu guļamistabas un gaiteņa griesti netālu no guļamistabas durvīm. Ja nevar detektoru uzstādīt griestos, tad to drīkst izvietot sienas augšdaļā tuvu griestiem, bet nedrīkst detektorus izvietot tieši griestu un sienas dobumā. Tas tādēļ, lai izcēlušās ugunsnelaimes gadījumā būtu iespējams pamodināt guļošos mājokļa iemītniekus. Savukārt citās telpās izvietotie detektori lieliski noderēs, lai brīdinātu mājniekus par kādā konkrētā telpā notikušu aizdegšanos.

Uz skapja, plaukta novietots dūmu detektors savas funkcijas pildīs ierobežotā apjomā. Jo dūmi ceļas augšup, griestu virzienā, tur koncentrējas un tikai pēc tam sāk piepildīt telpu virzienā uz leju. Tāpēc šajā gadījumā detektors dūmus sajutīs kādu brīdi vēlāk, nekā pie griestiem novietotais. Taču, kā zināms, uguns izplatās ļoti ātri, un bieži vien pat šim īsajam novēlošanās brīdim var būt izšķiroša nozīme mājokļa iemītnieku spējai apdzēst liesmas vai arī paspēt atstāt degošās telpas.

Ugunsgrēka autonomo detektoru apkope

Uzstādītā detektora tehniskā apkope ir vienkārša. Nepieciešama vien savlaicīga barošanas elementa – baterijas nomaiņa, detektoru darbības pārbaude un putekļu noslaucīšana lietošanas instrukcijā norādītajā kārtībā. Šos darbus sekmīgi var paveikt jebkurš. Jauna baterija kalpo aptuveni 2 gadus. Detektora korpusā ir baterijas jaudas automātiskā kontrole, kura laicīgi brīdinās ar skaņas signālu par baterijas nomaiņas nepieciešamību. Laiku pa laikam detektors ir jāpārbauda. To dara instrukcijā noteiktajā kārtībā. Visbiežāk – nospiežot kontroles (testa) pogu, pēc kā jāatskan spalgam skaņas signālam. Ja signāls skan – detektors ir darbspējīgs. Šādu pārbaudi ieteicams veikt reizi mēnesī. Cigareti vai kādu citu dūmu avotu pārbaudei gan nevajadzētu izmantot tā iemesla dēļ, ka darbspējīgs detektors, atpazīstot dūmus, turpinās dot nepārtrauktu spalgu skaņas signālu aptuveni 30 minūtes - proti, tā konstrukcijā paredzēto brīdinošā signāla padošanas laiku. Ja tā ir noticis, tad detektoru var „apklusināt”, uz īsu brīdi atvienojot bateriju.

Ugunsgrēka autonomo detektoru izvēles nianses

Detektori iegādājami elektropreču un specializētos ugunsdrošības aprīkojuma, ierīču veikalos. Piedāvātie detektori, neraugoties uz to, ka visi spēj brīdināt par izcēlušos ugunsnelaimi, tomēr var atšķirties ar iebūvēto papildus funkciju klāstu, kā arī ar cenu. Šo ierīču pārdevēji sniegs paskaidrojumus par tās vai citas funkcijas nozīmi ērtākai ierīces lietošanai. Taču nepieciešamības gadījumā konsultācijas par ugunsgrēka detektoriem un to uzstādīšanas jautājumiem var saņemt VUGD. Detektoru cenas ir atkarīgas no ražotāja un detektora iebūvētajām papildus funkcijām.

Taču, pērkot jebkura ražotāja vai modeļa detektoru, pirmām kārtām ir jāpievērš uzmanība tam, lai uz tā korpusa būtu „CE” marķējums un informācija par detektora atbilstību Eiropas standartam EN 14604. Šāds apzīmējums apliecina konkrētā detektora atbilstību Eiropas Savienībā noteiktajām prasībām, kādas tiek izvirzītas šāda tipa ierīcēm. Nepieciešams pārliecinieties, vai ierīces lietošanas instrukcijas teksts būtu valsts valodā. No praksē noderīgām papildus funkcijām ieteicams detektora modelis foto-elektriskā darbības principa ar korpusā iebūvētu spuldzīti, kas ieslēdzas vienlaikus ar brīdinošo skaņas signālu. Tas būs noderīgi kaut nelielas redzamības nodrošināšanai naktī gadījumā, ja aizdegšanās rezultātā būs sabojāta mājokļa elektroapgaisme.

Automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma

Automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma šobrīd ir vispilnīgākais mājokļu aizsardzības veids, kas ar ēkā uzstādītu tehnisku līdzekļu, sakaru līniju, u.c. starpniecību un sistēmu dežurējošā un apkalpojošā personāla palīdzību nodrošina operatīvu ugunsgrēka konstatēšanu, trauksmes signalizāciju un ugunsdzēsēju izsaukšanu uz konstatētās ugunsnelaimes izcelšanās vietu, neatkarīgi no tā vai ēkā atrodas, vai neatrodas iemītnieki. Diemžēl šādas sistēmas ierīkošana un ekspluatācija ir salīdzinoši dārga, taču, ja vien līdzekļi atļauj, tad ieteicams to ierīkot.

Ugunsdrošības uzraudzības pārvalde